+48 452 320 332
·
biuro@tomczaklegal.pl
·
Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Konsultacja on-line
+48 452 320 332
·
biuro@tomczaklegal.pl
·
Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Konsultacja on-line

Konie pod paragrafem

Caption Placed Here

Konie pod paragrafem

Konie są wspaniałymi przyjaciółmi. Dają wiele satysfakcji oraz poczucia wolności. Poza pozytywnym aspektem przebywania wśród koni oraz wieloma obowiązkami, które się z tym wiążą nie należy zapominać o stronie prawnej.

Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem małej, przydomowej stajni, czy prężnie działającego ośrodka jeździeckiego, na każdym etapie zetkniesz się z kwestiami prawnymi. Od formalności, takich jak kupno lub sprzedaż konia, które mogą wiązać się dla obu stron umowy z ogromnymi konsekwencjami (ukryte kontuzje, narowy czy choroby to tylko jeden z przykładów, które mogą prowadzić do poniesienia przez sprzedającego odpowiedzialności!) przez dzierżawę konia i ustalenie praw i obowiązków obu stron po podjęcie decyzji, kiedy należy założyć działalność gospodarczą oraz jaka byłaby najbardziej optymalna forma.

Także prowadząc lekcje jazdy konnej i treningów sportowych pojawia się styczność z posiadaniem odpowiednich uprawnień, odprowadzaniem podatków oraz odpowiedzialnością.

Prowadzisz pensjonat? Koniecznie umowę zawrzyj w formie pisemnej, nie zapominając o precyzyjnym sformułowaniu jej postanowień, uwzględniając prawa i obowiązki obu stron! Posiadając konie musisz liczyć się z tym, że mogą uciec i spowodować szkodę, a także ktoś może ulec wypadkowi na terenie Twojej stajni. Gdy koń zachoruje a lekarz weterynarii odmówi przyjazdu, pamiętaj, że masz swoje prawa! Zatrudniasz pracowników – stajennych, instruktorów, trenerów, luzaków? Rozwodzisz się i nie wiesz co stanie się z końmi?

A może masz problemy finansowe i obawiasz się zajęcia koni przez komornika? Wszystkie powyższe problemy są poruszane na blogu KoniePodParagrafem, których finał niejednokrotnie ma miejsce na sali sądowej, choć często też udaje się uzyskać porozumienie.

Jak wygląda analiza sprawy?

1. Rozmowa i przesłanie dokumentów

Na samym początku najważniejsze jest przedstawienie sprawy i przekazanie posiadanych dokumentów. Często zdarza się, że potrzebna jest pomoc prawnika w celu uzyskania odpowiednich dokumentów.

2. Analiza sprawy i ponowna rozmowa

Na tym etapie analizujemy sprawę pod każdym możliwym aspektem, przedstawiając wszystkie plusy i minusy.

3. Nawiązanie współpracy

Po przedstawieniu wszystkich rozwiązań decydujemy wspólnie czy nawiązujemy współpracę.

Konie pod paragrafem

Z zamiłowania do koni powstał blog KoniePodParagrafem prowadzony przez Anetę Tomczak. Blog powstał, aby uświadomić wszystkich „koniarzy” o problemach prawych związanych z końmi, pomóc rozwikłać te już istniejące i przedstawić ciekawostki z tym związane. Przykładowe tematy poruszane na blogu:

 

Kupno konia – o czym należy pamiętać przy zakupie konia? 

Umowa dzierżawy konia.

Co się stanie z koniem w przypadku rozwodu?

Padokowanie konia zimą a znęcanie się nad zwierzęciem

Umowa pensjonatu dla konia

Pędzą konie po betonie w szarej mgle – czyli koń w ruchu drogowym.

Odmowa przyjazdu weterynarza do potrzebującego konia.

Zakres pomocy


Sporządzenie i opiniowanie umowy sprzedaży i dzierżawy konia.

Umowa pensjonatu dla konia

Bieżące wsparcie właścicieli stajni.

i wiele innych.

Szukasz pomocy?

Zadzwoń na +48 516 223 923

biuro@tomczaklegal.pl
·  Pon – Pt 09:00-17:00