+48 516 223 923
·
biuro@tomczaklegal.pl
·
Pon - Pt 09:00-17:00
Konsultacja on-line

Mateusz Tomczak

Coś o mnie?

Pochodzę z Działdowa, małego miasteczka na Warmii i Mazurach, a obecnie mieszkam w Warszawie. Jestem aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Już podczas studiów tak zainteresowałem się prawem i kulturą Hiszpanii, że aż czterokrotnie brałem udział w studenckiej wymianie Erasmus studiując i praktykując w Walencji, na Gran Canarii i Teneryfie. 

Już od samego początku kariery nawiązywałem kontakt w języku hiszpańskim oraz angielskim z klientami oraz organami ścigania na terytorium Hiszpanii. Uczestniczyłem w wielu sprawach karnych, zwłaszcza dotyczących prawa karnego gospodarczego zarówno od strony obrońcy, oskarżyciela posiłkowego jak i pełnomocnika pokrzywdzonego. Aktualnie skupiam się również na pozostałych dziedzinach prawa, tak by mieć jak najszerszą możliwość odniesienia się do każdego elementu sprawy. 

Obecnie moje zainteresowania skupiają się na szeroko rozumianym prawie motoryzacyjnym, w tym w szczególności na przestępstwach drogowych (wypadkach). Prowadzę bloga prawniczego o nazwie Legalna Fura, w którym poruszam tematy związane ze świata Prawa i Motoryzacji.

Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi wpisami na blogu
sarny

Zderzenie z dzikim zwierzęciem – jak uzyskać odszkodowanie?

Zderzenie z dzikim zwierzęciem – jak uzyskać odszkodowanie? Zderzenie samochodu z dzikim zwierzęciem jest dość...
Read More
testament

Sprzedaż samochodu po śmierci właściciela

Sprzedaż samochodu po śmierci właściciela wiąże się z wieloma formalnościami. W zasadzie do czasu zakończenia...
Read More
samochód

Zaśnięcie za kierownicą

Zaśnięcie za kierownicą Zaśnięcie za kierownicą osoby zmęczonej jest nawet ośmiokrotnie większe niż osoby wypoczętej....
Read More

Mateusz Tomczak

prawnik

Email mateusz.tomczak@tomczaklegal.pl

Phone +48 516 223 923