+48 452 320 332
·
biuro@tomczaklegal.pl
·
Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Konsultacja on-line
+48 452 320 332
·
biuro@tomczaklegal.pl
·
Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Konsultacja on-line

Jak uniknąć nieuczciwych handlarzy przy zakupie używanego samochodu?

W obecnych czasach ciężko jest znaleźć samochód, który jest godny polecenia. Wielu handlarzy używanych samochodów liczy jedynie na zysk, bez względu na to czy samochód w drodze powrotnej rozpadnie się.

Jakie działania pozwolą Ci zabezpieczyć się przed nieuczciwymi sprzedawcami używanych samochodów i uniknąć kłopotów?

1. Dokładne sprawdzenie historii pojazdu – istnieje wiele strony aby poznać historię napraw, wypadków i informacji o odnotowanych milach. Minusem jest to, że są odpłatne.

2. Sprawdź stan techniczny ze specjalistą – zleć przegląd samochodu specjaliście, który oceni stan techniczny i wykryje ewentualne ukryte problemy. Może to być również znajomy co zna się na temacie

3. Sprawdzenie legalności dokumentów – upewnij się, że wszystkie dokumenty są autentyczne i zgodne z przepisami. Jeśli brakuje ciągu umów sprzedaży, powinna zapalić się czerwona lampka.

Nie zapomnij również zajrzeć na YouTube 😉

4. Spotkanie w bezpiecznym miejscu – zawsze preferuj spotkania w publicznych miejscach lub u autoryzowanych dealerów, aby zminimalizować ryzyko oszustwa. A jeśli jest zamontowana kamera w takich miejscach – dodatkowy dowód dla Ciebie.

5. Przeszukanie internetu – sprawdź ogłoszenia w różnych portalach i wyszukaj opinie o sprzedawcy, aby sprawdzić jego wiarygodność. Może być tak, że o danym sprzedawcy jest wiele informacji..

6. Dokładna weryfikacja sprzedawcy – sprawdź dane kontaktowe sprzedawcy i upewnij się, że są one prawdziwe. Polecam również wpisywać numer PESEL sprzedawcy – prawnicy wiedzą po co on jest 😉

7. Zdrowy rozsądek – jeśli oferta wydaje się zbyt dobra, by była prawdziwa, istnieje ryzyko, że to podpucha. Bądź czujny i nie daj się zwieść niskiej cenie. Tak właściwie.. dlaczego ktoś chce sprzedać dobry samochód w niskiej cenie?

8. Skorzystaj z usług profesjonalnego adwokata – w razie wątpliwości lub konieczności pomocy prawnej skonsultuj się z adwokatem specjalizującym się w transakcjach samochodowych.

Na stronie https://historiapojazdu.gov.pl możesz bezpłatnie dowiedzieć się o swoim samochodzie kilku ciekawych rzeczy.